free html web templates

Partners

Mobirise


Since its establishment in 1989, the Department of Robotics has been focusing on the complex field of robotics - in education, research and science and expert services for practice. According to the current trends the department members concentrate also on the service robotics and robototechnics and on application of robots in non-machinery branches

Mobirise


We are original Czech company, which provides technical trade, development and contracting services in the field of industrial automation, industrial and tailor-made PC systems. We are developers and manufacturers of systems for power engineering (HW&SW) and single-purpose machines with own electrical and mechanical engineering. Last but not least, our company is active in the area of ecology and illuminated POS advertising.

Mobirise


Společnost MCAE Systems byla založena v roce 1995 a sídlí v moderní budově v Kuřimi u Brna, která je současně i školicím střediskem a inovačním centrem. V roce 2013 jsme otevřeli prezentační a servisní centrum MCAE Systems – Centrum 3D digitálních technologií – v Plazech u Mladé Boleslavi. Od roku 2016 jsme součástí globální servisní sítě Stratasys Direct Manufacturing, poskytujeme tak služby v oblasti 3D technologií de facto po celém světě. Zákazníci se mohou spolehnout na špičkové, moderní technologie a s důvěrou se obrátit na tým školených odborníků, kteří je dokáží podpořit v každé fázi vývoje produktu či výrobního procesu.

Mobirise

Naše firma byla založena na podzim roku 2016. Čerpá ze zkušeností v oblasti automatizace a robotizace, zpočátku hlavně v oblasti vstřikovacích strojů, které nás přivedly k poskytování komplexních a spolehlivých řešení pro zefektivnění výrobních procesů firem. Využitím moderních technologií a metod dokážeme navrhnout a zaintegrovat proces automatizace do různých průmyslových oborů a zajistit tak efektivní proces výroby.

Become a partner

We are proud of our team's accomplishments. However, in order to get to the top places in rover competitions, we have to upgrade our rover. We are looking for partners to fund our future goals!
If you are interested, please contact us at the email address listed below.

Address

17. listopadu 2172/15,
708 00
Ostrava – Poruba
Czech Republic 


Contacts

Email: roverova@vsb.cz
Phone: +420 597 329 368
Mobile: +420 737 570 794

Links

Twitter: @team_roverova

Facebook: VŠB - RoverOva

Instagram: team_roverova